Srdečně vás zveme na seminář o Kojení, nošení miminka v šátku, péči o ženu po porodu a péči o miminko, určený maminkám v očekávání, který proběhnev úterý 9.7.2024 v 15 – 18 hod v Lanade.

REZERVACE NA AKCI ZDE: https://lanadejoga.isportsystem.cz/

Srdečně zveme všechny těhotné ženy na seminář v příjemném prostředí studia Lanade v Ostravě. Čekají na vás 3 hodiny nabité informacemi z praxe, o které se s vámi podělí dula Jana Dudová.
Dozvíte se množství zajímavých, osvědčených a ucelených informací, které Vám pomohou na Vaší cestě mateřstvím, a které v knihách nenajdete.

Seminář se skládá ze čtyř částí:
1) KOJENÍ
🌸 povíme si, co dělat pro úspěšný start kojení
🌸 co určitě nedělat, aby kojení fungovalo správně
🌸 kojení bezprostředně po porodu
🌸 co dělat, pokud se miminko nepřisává a jak ho dokrmovat
🌸 věci, které negativně ovlivňují kojení
🌸 jak udržet dlouhodobé kojení
🌸 praktický nácvik poloh
🌸 ukázka správného přisátí, aby miminko získávalo co nejvíce mléka
🌸 jak pečovat o prsa
🌸 jak na bolest u kojení a jak jí předejít
🌸 vyvracení mýtů, které kolem kojení stále panují

2) NOŠENÍ V ŠÁTKU

🌸 správný úvaz
🌸 čeho se vyvarovat
🌸 vhodné oblečení pro nošené dítě

3) PÉČE O TĚLO PO PORODU
🌸 jak pečovat o své tělo poslední týdny před porodem a připravit ho tak co nejlépe na porod, a jak pečovat o tělo po porodu a pomoci mu k rychlému zhojení a regeneraci.
🌸 povíme si a předvedeme, jak je možné si pomoci ke konci těhotenství od bolestí zad, podbřišku a pánve a zamezit vzniku diastázy. Předvedeme si podvazování bříška šátkem, tejpování, masážní a uvolňovací techniky za pomocí šátku.
🌸 dostanete tipy na potraviny a bylinky, kterými připravíte své tělo na porod, a kterými podpoříte jeho regeneraci po porodu
🌸 budeme si povídat o vhodných pohybových stereotypech, které mohou pozitivně ovlivnit průběh porodu, ale hlavně to, jak se budete v těhotenství cítit. Řekneme si také o tom, které polohy a způsoby pohybu mohou ženě v těhotenství škodit.
🌸 cvičení po porodu aneb návrat do kondice – po porodu jsou pánevní dno a břišní stěna povolené a maminky mohou trpět inkontinencí, pocity tíhy nebo tlaku v pánvi a jinými obtížemi – to vše lze řešit správným cvičením, a použitím zavinovacího šátku. Dotkneme se tématu cvičení po porodu a dáme základní tipy ohledně cvičení.
🌸 povídat si budeme o tom, co vše vás čeká v šestinedělí, a jak se na poporodní období připravit, aby bylo co nejhladší
🌸 nevyhneme se ani péči o duši – řekneme si co je baby blues a poporodní deprese, dotkneme se i partnerského života po narození miminka.
🌸 dostanete tipy na techniky (i kontakty na odborníky z praxe), kterými můžete pomoci svému tělu v těhotenství i po porodu.
🌸 prostor bude i na vaše otázky týkající se šestinedělí a všeho kolem porodu.

4) PÉČE O MIMINKO
🌸 základní informace o “manipulaci” s miminkem
🌸 koupání a péče o pokožku miminka
🌸 motýlí masáže k uvolnění a harmonizaci psychiky a tělíčka děťátka
🌸 výživa dítěte prvních 6 měsíců (příkrmy/dokrmy/imunologické okno aj.)

Určitě přijďte, protože seminář bude nabitý užitečnými i praktickými informacemi. Rezervace bude platná až po uhrazení platby a jejím připsání na účet.
Zvýhodněná cena do 8.7. 2024 (včetně) – 600,- Kč/osoba.
Plná cena od 9.7.2024 – 800,- Kč/osoba.

V ceně jsou zahrnuty skripta a občerstvení. S sebou si prosím vezměte panenku/plyšáka, se kterými můžete trénovat vázání do šátku, pokud nebudete mít, zapůjčíme vám naše (máme k dispozici pouze omezený počet) 😉

Registrovat se můžete zde: https://lanadejoga.isportsystem.cz/