Těhotenská jóga

Online kurz pro pohodové těhotenství a porod

Jak vám kurz jógy v těhotenství pomůže 

Pomáhá tělu překlenout období těhotenství a zvládnout těhotenské obtíže.
Zklidňuje mysl a odstraňuje stres, pomáhá odbourat strachy.
Prohlubuje napojení maminky na děťátko.

Co je to kurz těhotenské jógy

Cvičení

Dechové techniky

Relaxace

Vizualizace

Online kurz Těhotenská jóga pro pohodové těhotenství a porod je komplexní kurz těhotenské jógy vhodný jak pro ženy, které již jógu cvičily, tak pro úplné začátečnice bez zkušeností.
Kurz vás naučí pracovat s vlastním tělem a umět vnímat jeho potřeby, prohloubí napojení na vaše děťátko a nabídne možnosti jak se zbavit napětí, stresu a strachů z porodu.

Online kurz těhotenské jógy je vhodný pro všechny těhotné maminky, lekce si v něm najdou dokonce i ženy s rizikovým těhotenstvím. Kurz je uchopen maximálně komplexně, a to z pohledu lektorky jógy, fyzioterapeutky a duly.

Hlavní snahou bylo vytvořit cvičení pro těhotné ženy, které bude bezpečné, bude brát v potaz to, v jaké fázi těhotenství a také v jakém zdravotním stavu se momentálně těhotná maminka nachází.
Jednotlivé cviky a cvičení berou v potaz nejen měnící se anatomii těhotné ženy, ale také její psychické rozpoložení a potřeby v těhotenství.

Obsah kurzu

20 hodin jógy20 minutové i 60 minutové lekce
  • Lekce jsou o různé délce (do 20 minut pro ty, kdo nemají čas na dlouhá cvičení i lekce dlouhé přes 60 minut pro ty, kdo si chtějí cvičení a relaxaci náležitě vychutnat).

Cvičení jógy pro odstranění nebo zmírnění bolestí zad a pánve, otoků končetin a jiných obtíží spojených s těhotenstvím

Cvičení jógy pro přípravu těla na porod

Cvičení k posílení i uvolnění pánevního dna

Cvičení a dechové a relaxační techniky pro rizikové těhotenství

Dechové techniky k uvolnění těla a mysli, zbavení se stresu a pro hladký průběh porodu

Relaxační cvičení pro uvolnění těla a mysli a rychlejší regeneraci těla

Vizualizační cvičení k hladšímu průběhu porodu, rozpuštění strachů z komplikací v těhotenství a u porodu, prohloubení vztahu k miminku

BONUSY: Lekce poporodní jógy a cvičení pro pánevní dno po porodu. Kartičky s afirmacemi ke klidnému a láskyplnému porodu. Sleva 20% na kurz Jóga po porodu a návrat zpět k plné síle a vitalitě.

Naučíte se

Cviky, které vám pomohou proti typickým těhotenským bolestem zad a pánve a dalším problémům

Jednoduché dechové techniky, které vás naučí zvládat porodní kontrakce, a zmírňovat případné porodní bolesti

Základní relaxační techniky, které vám umožní rychle uvolnit tělo a zbavit se obav a jiných negativních emocí

Cviky pro posílení a uvolnění pánevního dna, pro bezproblémové těhotenství, hladký průběh porodu a návrat těla zpět do kondice po porodu

Kdo vás kurzem provede

Mgr. Jana Dudová

Lektorka jógy a dula

Jmenuji se Jana Dudová, a jsem dula a lektorka jógy. Jógu cvičím již před 20 let a lekce jógy pro těhotné vedu od roku 2018. Jako dula provádím ženy těhotenstvím a porodem od roku 2016.
Sama mám tři děti, a krásné porody, které jsem s nimi zažila jsou mi inspirací pro mou další práci a péči o nastávající maminky.

Časté otázky

Cena a reference

Cena celého kurzu je 3 000 Kč. Na cvičení v těhotenství navíc přispívá většina pojišťoven v ČR. Fakturu za online kurz tedy můžete uplatnit na své pojišťovně a nechat si část ceny kurzu proplatit.