Těhotenská jóga

Online kurz pro pohodové těhotenství a porod

Jak vám kurz jógy v těhotenství pomůže 

Pomáhá tělu překlenout období těhotenství a zvládnout těhotenské obtíže.
Zklidňuje mysl a odstraňuje stres, pomáhá odbourat strachy.
Prohlubuje napojení maminky na děťátko.

Co je to kurz těhotenské jógy

Cvičení

Dechové techniky

Relaxace

Vizualizace

Online kurz Těhotenská jóga pro pohodové těhotenství a porod je komplexní kurz těhotenské jógy vhodný jak pro ženy, které již jógu cvičily, tak pro úplné začátečnice bez zkušeností.
Kurz vás naučí pracovat s vlastním tělem a umět vnímat jeho potřeby, prohloubí napojení na vaše děťátko a nabídne možnosti jak se zbavit napětí, stresu a strachů z porodu.

Online kurz těhotenské jógy je vhodný pro všechny těhotné maminky, lekce si v něm najdou dokonce i ženy s rizikovým těhotenstvím. Kurz je uchopen maximálně komplexně, a to z pohledu lektorky jógy, fyzioterapeutky a duly.

Hlavní snahou bylo vytvořit cvičení pro těhotné ženy, které bude bezpečné, bude brát v potaz to, v jaké fázi těhotenství a také v jakém zdravotním stavu se momentálně těhotná maminka nachází.
Jednotlivé cviky a cvičení berou v potaz nejen měnící se anatomii těhotné ženy, ale také její psychické rozpoložení a potřeby v těhotenství.

Obsah kurzu

20 hodin jógy20 minutové i 60 minutové lekce
  • Lekce jsou o různé délce (do 20 minut pro ty, kdo nemají čas na dlouhá cvičení i lekce dlouhé přes 60 minut pro ty, kdo si chtějí cvičení a relaxaci náležitě vychutnat).

Cvičení jógy pro odstranění nebo zmírnění bolestí zad a pánve, otoků končetin a jiných obtíží spojených s těhotenstvím

Cvičení jógy pro přípravu těla na porod

Cvičení k posílení i uvolnění pánevního dna

Cvičení a dechové a relaxační techniky pro rizikové těhotenství

Dechové techniky k uvolnění těla a mysli, zbavení se stresu a pro hladký průběh porodu

Relaxační cvičení pro uvolnění těla a mysli a rychlejší regeneraci těla

Vizualizační cvičení k hladšímu průběhu porodu, rozpuštění strachů z komplikací v těhotenství a u porodu, prohloubení vztahu k miminku

BONUSY: Lekce poporodní jógy a cvičení pro pánevní dno po porodu. Kartičky s afirmacemi ke klidnému a láskyplnému porodu. Sleva 20% na kurz Jóga po porodu a návrat zpět k plné síle a vitalitě.

Naučíte se

Cviky, které vám pomohou proti typickým těhotenským bolestem zad a pánve a dalším problémům

Jednoduché dechové techniky, které vás naučí zvládat porodní kontrakce, a zmírňovat případné porodní bolesti

Základní relaxační techniky, které vám umožní rychle uvolnit tělo a zbavit se obav a jiných negativních emocí

Cviky pro posílení a uvolnění pánevního dna, pro bezproblémové těhotenství, hladký průběh porodu a návrat těla zpět do kondice po porodu

Kdo vás kurzem provede

Mgr. Jana Dudová

Lektorka jógy a dula

Jmenuji se Jana Dudová, a jsem dula a lektorka jógy. Jógu cvičím již před 20 let a lekce jógy pro těhotné vedu od roku 2018. Jako dula provádím ženy těhotenstvím a porodem od roku 2016.
Sama mám tři děti, a krásné porody, které jsem s nimi zažila jsou mi inspirací pro mou další práci a péči o nastávající maminky.

Časté otázky

Nic se nebojte. Kurz je rozdělen do tří částí – první trimestr, druhý trimestr a třetí trimestr. V členské sekci si tedy najdete přesně ty pravé cviky pro období, ve kterém se nacházíte.
Pro ty, kdo nemají mnoho času na cvičení (třeba proto, že už máte doma jedno nebo více starších dětí), kurz obsahuje lekce o délce do 20 minut. Pro ty, kdo si chtějí svou cvičební lekci i relaxaci náležitě užít, je zařazeno i několik lekcí o délce 75 minut.

Těhotenská jóga je soubor velmi jemných ásan, které jsou pečlivě vybrány a zařazeny do sekcí pro jednotlivé trimstry. Zvládne je zacvičit úplně každá žena tedy i ta, která na józe nikdy nebyla. V úvodním videu, které vás seznámi se zásadami cvičení se dozvíte, jak jógu cvičit správně, anyste si zbytečně neubližovala, a jak si pomoci v případě, že vám některá pozice nejde provést.

Protože jednotlivé fáze těhotenství vyžadují odlišný přístup a péči o tělo, jsou cvičení rozdělena do sekcí pro první, druhý a třetí trimestr. Jednotlivé cviky jsou vždy přizpůsobeny fyziologickým změnám a potřebám ženy v daném období.

Kurz je přehledně rozčleněn do sekcí CVIČENÍ, DECHOVÁ CVIČENÍ, RELAXACE a VIZUALIZACE. Sekce CVIČENÍ je navíc rozdělena do tří částí podle trimestrů.

Kurz obsahuje i lekce pro ženy s rizikovým těhotenstvím, protože i ony se chtějí udržet v dobré náladě a kondici a připravit se na krásný porod. Jde to i za pomocí jemných velmi jemných cviků a dechových a relaxačních technik.

Přístup do online kurzu vám prostřednictvím online sekce zůstává již navždy, kurz tedy můžete opakovaně využít i v dalších těhotenstvích.

Cena a reference

Cena celého kurzu je 3 000 Kč, do 30.5. 2024 nabízím kurz v akci za 1500 Kč. Na cvičení v těhotenství navíc přispívá většina pojišťoven v ČR. Fakturu za online kurz tedy můžete uplatnit na své pojišťovně a nechat si část ceny kurzu proplatit.