Naši lektoři

Mgr. Jana Dudová

Mám velkou radost, že se mi v roce 2015 podařilo s pomocí mých blízkých vybudovat centrum Lanade, ve kterém se můžeme společně setkávat na lekcích jógy, seminářích a jiných krásných setkáních pro duši a tělo.
V současnosti se věnuji svým dvěma profesním láskám, vedení lekcí jógy, kterou propojuji s konceptem zdravého pohybu a péči (nejen) o těhotné ženy a provázení u porodu.
Jóga v podobě cvičení mne uchvátila již v dětství a postupně se ke cvičení přidávalo i studium východních náboženství a filozofických směrů a toho, jak funguje na energetické úrovni lidské tělo, mysl a vše okolo nás… V roce 2017  jsem se stala lektorkou jógy a mohla jsem tak propojit svou původní profesi pedagožky s milovanou jógou.
Co mne ale naplňuje nejvíce, je mé druhé povolání, které propojuji s vedením lekcí jógy, a tím je péče o těhotné ženy a ženy po porodu. Od roku 2016 provázím ženy těhotenstvím a u porodu, pomáhám jim také v šestinedělí a jako laktační poradkyně s kojením. Jsem certifikovaná dula České asociace dul.

Jsem vděčná, že mne má rodina a všichni lidé, kteří ke mně chodí cvičit jógu podporují, a že díky nám všem může být Lanade, ve kterém se můžeme společně setkávat.

 

S Janou se můžete v Lanade potkat na těchto lekcích:

Martina Konvičková

Více než 10 let se věnuji zdravému, udržitelnému životnímu stylu a osobnímu rozvoji. Pomáhám lidem vytvářet zdravé pohybové návyky a vnášet jim do života psychickou pohodu a radost z pohybu.

Jsem absolventkou Bhavasya Yoga School v Ostravě

S Martinou se můžete v Lanade setkat na následujících lekcích:
Večerní jóga s Tinou

Lucie Valenčíková

Zalíbení v józe jsem našla někdy na počátku mého dospělého života. Na první pohled mne uchvátila krása, pružnost a vnitřní klid jógových cvičenců, později filosofie a ostatní aspekty jógového světa. Jóga u mne začala krásně spojovat volání mého těla a ducha po pohybu a duchovním rozvoji. Nápad, že bych mohla svůj koníček přenést částečně i do svého profesního života uzrál v průběhu druhé rodičovské dovolené. Absolvovala jsem lektorský kurz a skočila do toho rovnýma nohama. Od té doby vedu pravidelné lekce dynamičtějšího stylu jógu, zkusila jsem si jógu pro maminky s dětmi a nově působím také jako lektor jógy pro zaměstnance jedné mezinárodní firmy.

S Luckou se můžete v Lanade setkat na následujících lekcích:
Jóga s Luckou

Jana Košar

Jóga si mne vyhledala v době, kdy můj život matky s malými dětmi, zaměstnáním na plný úvazek a neustálým obstaráváním rodiny, příliš neposkytoval prostor pro mou duši. Stala se mou neoddělitelnou částí. V józe jsem našla pevnou kotvu v časech, které lze nazvat bouřlivými, kdy v mém životě nezůstal kámen na kameni.

Jóga podnítila můj hluboký zájem o psyché natolik, že jsem se vzdělávala v oboru teoretické psychoterapie a věnovala svůj čas studiu kineziologie. Pro mne je jóga propojením těla fyzického, mentálního, emocionálního i mé esence. Pevně mne vede životem k rovnováze na všech úrovních a ve všech tělech už hezkou řádku let. Věřím, že může být cestou pro každou bytost, proto ji s láskou předávám každému, koho osloví.

S Janou se můžete v Lanade setkat na následujících lekcích:
Léčivá jóga

Markéta Kukuczková

Už před 25 lety jsem věděla, že chci vám, ženám, pomáhat navracet vaši autenticitu, tedy rovnováhu na fyzické, emoční a energetické úrovni. A to nejen pro krásný a vědomý porod, ale i pro zdravý a radostný život ženy obecně.

Cítím tak VELIKOU vděčnost, že tomu tak je, a že vám mohu jako dula a celostní terapeutka veškerou tomu odpovídající péči od srdce dopřávat.

S Markétou se můžete v Lanade potkat na těchto lekcích:
Cvičení pro těhotné s Markétou
Funkční cvičení pro zdravá záda

Martha Gadula Papafoti

Martha vede v Lanade lekce orientálního tance pro ženy.

S Marthou se můžete potkat na lekcích: Tanec s Marthou

Bc. Petra Lancová

Studovala fyzioterapii v Ostravě a Olomouci a Feldenkraisovu® metodu ve Vídni na Feldenkrais Institut Wien pod vedením Jeremy Krausse. Feldenkraisově® metodě se plně věnuje od ukončení studia v únoru 2015, vede pravidelné lekce (ATM®) a workshopy pro veřejnost, individuálně pracuje se „žáky“ (kteří se učí sobě lépe rozumět) formou Funkční integrace (FI®) a na míru tvořených ATM® lekcí.

Ve volném čase se věnuje současnému tanci, kontaktním improvizacím, zajímá se o hlubinnou psychologii, práci se sny a o psychologickou interpretaci pohádek.

S Petrou se můžete v Lanade potkat na lekcích Feldenkrais metody, které momentálně bohužel neprobíhají. Znovuotevření chystáme v roce 2024.

Karolína Kulasová

Jógu jsem objevila a naprosto ji propadla během svých začátků na vysoké škole. Tehdy jsem pociťovala velkou psychickou nerovnováhu a hledala jsem způsob, jak zklidnit tělo i mysl a ponořit se více do sebe sama.

Jako pro mnohé, i pro mě jóga prvně představovala jen relaxační cvičení, než jsem začala chápat její hloubku a osvojila si ji jako životní styl. Nyní mě jóga každým dnem učí trpělivosti, sebedůvěře a sebelásce. Je to celoživotní cesta k lepšímu já a k neustálému seberozvoji ve všech aspektech života.

Na svých lekcích předávám jógu tak, jak ji cítím. Je mi velmi blízký osobitý přístup ke každému klientovi a vytvoření důvěry a přátelského prostředí je pro mě na lekcích prioritou. Jako lektorka jsem potom nejšťastnější, když klienti odcházejí z lekcí odpočatí a spokojení a ještě spokojenější se vrací.

S Karolínou se v Lanade aktuálně nepotkáte, ale doufáme, že až se vrátí ze zahraničí, opět pro vás otevřeme nějakou lekci 🙂

Jan Pozdíšek

Jóga není jen pouhé protahování 🙂 Pojďme si společně užít meditaci pohybem a zklidnění mysli. Budu se na vás těšit 🙂

S Honzou se v Lanade aktuálně nepotkáte, ale až nastane ten pravý čas, opět navážeme spolupráci 😉