LEKTOŘI


Mgr. Jana Dudová
Původně jsem vystudovala učitelství, pak jsem se ale stala maminkou tří dětí, a můj původní směr i všechny mé dosavadní cíle se začaly velmi proměňovat. Objevila jsem sílu a chuť dělat věci tak jak cítím, že je správné a stala jsem se dulou a posléze lektorky jógy.
Nyní věnuji většinu svého úsilí (rozumějte v pracovním životě) józe a přípravě žen na porod, většina mého času však stále patří rodině a péči o ni. Józe se ve vlastní praxi věnuji již od dětství, už ani nevím, kdy jsem se s ní setkala poprvé. JIsté je, že mne vždy přitahovala ať už v podobě ásan nebo filosofie, kterous sebou nese. Předávat střípky svých vědomostí jako lektorka jsem začala v roce 2017. Jsme vděčná, že mne má rodina a všichni lidé, kteří ke mně chodí zacvičit si jógu podporují na mé cestě být lepší lektorkou jógy, a že díky nám všem může být Lanade, ve kterém se můžeme společně setkávat.
Jsem zakladatelkou studia Lanade a spoluzakladatelkou organizace Lanade, z.s., která pořádá vzdělávací akce pro maminky a rodiny s dětmi.

S Janou se můžete v Lanade potkat na těchto lekcích:
Hatha jóga pro zdraví
Gravidjóga
Jóga pro rodiče s dětmi
Jóga pro předškoláky
Jóga pro školáky
Předporodní příprava

Mgr. Anna Farníková
Když jsem zavítala na první lekci jógy, tak musím říct, že mě nějak zvlášť nenadchla. Dnes už vím proč. Nebyla jsem totiž na ni připravená a nebylo pro ni v mém životě místo, protože jsem intenzivně pracovala, pořádně nespala, neustále někam spěchala a stresovala se.
Až když jsem jí po letech dala druhou šanci, začala jsem si uvědomovat, že ten skvělý pocit, který zažívám po lekci, může prožít úplně každý. A tímto poznáním, jsem se rozhodla pracovat na tom, abych se stala lektorkou jógy. Protože díky praktikování jógy, můžu zase říci SÓÓÓ HAM = já jsem.
A právě tuto jednoduchou větu, bych chtěla prostřednictvím svých lekcí předávat dál. Protože, když žijeme moc dopředu nebo řešíme svoji minulost, uniká nám tím přítomnost – žít tady a teď.
Mou přirozeností je inspirovat lidi ke své individuální cestě za zdravím. V období, kdy jsem se vydala za svým zdravým já, jsem si uvědomila, že tu cestu si každý musí najít a prošlapat sám, univerzální recept neexistuje. Právě díky inspiraci, průvodcům a indiciím, které máme možnost vnímat každý den, získáváme příležitost si prošlapat tu svou vlastní cestu. Najednou dostáváme chuť a motivaci měnit nejen sami sebe, ale i své okolí. A to za to stojí! A proto pojď se se mnou vydat na cestu, neváhej a vykroč, protože jak říká Gregg Braden: „Čím lépe známe sami sebe, tím méně se bojíme změn v neustále měnícím se světě.“

S Aničkou se můžete potkat na těchto lekcích: Jóga pro zdravá záda


Kateřina Ondrášková
Vlastní bolest duše a zdravotní problémy mne dovedly k poslání a práci sama se sebou a poté s druhými lidmi. Svou pouť jsem začala v roce 2016 jako masérka, poté se přidala práce s podvědomím, numerologie a energetické terapie. Právě vedené meditace mi pomohly pochopit, jak hluboko jsou uloženy naše křivdy a karmická pouta k druhým lidem. Jak důležité je osvobodit se od minulosti, pochopit ji, abychom mohli žít lépe v přítomnosti. Kromě vedených meditací se nyní věnuji přednáškám na téma vysoká citlivost a také osobním konzultacím. Velmi mne naplňuje pocit, když vím, že jsem někomu pomohla na jeho cestě. Sama procházím transformací své duše, učím se novému chápání a vnímání reality a odkrývání vlastní temnoty. Ve volném čase ráda čtu, chodím na procházky se svou fenkou Hunny, miluji hudbu a květiny.

S Katkou se můžete potkat na těchto lekcích: Vedené meditaceBc. Petra Lancová
Studovala fyzioterapii v Ostravě a Olomouci a Feldenkraisovu® metodu ve Vídni na Feldenkrais Institut Wien pod vedením Jeremy Krausse. Feldenkraisově® metodě se plně věnuje od ukončení studia v únoru 2015, vede pravidelné lekce (ATM®) a workshopy pro veřejnost, individuálně pracuje se “žáky” (kteří se učí sobě lépe rozumět) formou Funkční integrace (FI®) a na míru tvořených ATM® lekcí. Ve volném čase se věnuje současnému tanci, kontaktním improvizacím, zajímá se o hlubinnou psychologii, práci se sny a o psychologickou interpretaci pohádek.

S Petrou se můžete v Lanade potkat na těchto lekcích: Feldenkraisovy metody
Šárka Hoffmannová
Celý život jsem si kladla otázku, kdo jsem a co dělám na Zemi, často mi přišlo, že tady nepatřím a nechci tady být. Utíkala jsem od sebe různými způsoby – práce, alkohol, jídlo, nefunkční vztahy. V roce 2019 jsem se rozhodla, že se chci začít mít ráda a objevovat kdo doopravdy jsem a v tu chvíli mi do života přišla Kundalini jóga. Praktikováním se mi postupně odkrývá mé podvědomí a mě to baví – objevovat vše, co v sobě mám – stinné a světlé stránky, lásku, sílu, různé emoce strachu, smutku, radosti, vděčnosti, které konečně prožívám celým tělem a dovoluji si je. Největší výzva je převádět vše co jsem se naučila do běžného života, hlavně meditační stav – bytí v přítomnosti. Všechny situace a život se učím přijímat jako dar. Vracím se k tomu, co jsem měla nejvíce ráda jako dítě a to je zpěv, zvuky, hudební nástroje a tanec. Své nasbírané zkušenosti chci předávat dále k nalezení naší pravé podstaty.

Se Šárkou se můžete potkat na těchto lekcích: Kundalini JógaMichaela Matochová
Upřímně věřím v dobro člověka a to, že podstatou každého z nás je láska. Nepřestávám pracovat na tom, abych mohla žít z vyšší podstaty a znamenat pozitivní změnu pro svět a lidstvo. Chci pomáhat ostatním mít odvahu žít s otevřeným srdcem. Chci, aby se tíha života, kterou lidstvo nese, proměnila v lehkost, harmonii, moudrost, mír a lásku. Jsem zde pro každého, kdo chce jít cestou své nejvyšší podstaty, cestou světla.

„Pokud otevřeme srdce, najdeme své místo ve vesmíru.“

Se Míšou se můžete potkat na těchto lekcích: Naam jóga