Rezervace lekce

Lekce probíhají
Úterý 16:45 – 18:00
Čtvrtek 10:00 – 11:15

Cena lekce při koupi permanentky: 165,- Kč, jednorázová lekce 198,- Kč. Pozn: v případě, že nestihnete využít celou permanentku, přecházejí nevyužité lekce na lekce Jógy pro rodiče s dětmi (platnost permanentky 10 měsíců od zakoupení).

Lekce gravidjógy vede v Lanade certifikovaná lektorka jógy a dula ČAD, maminka 3 dětí, Mgr. Jana Dudová.

Těhotenská jóga – gravidjóga – je jóga uzpůsobená na míru potřebám těhotné ženy. Vynechává nebo přizpůsobuje pozice, které by mohly těhotenství uškodit, učí ženu napojit se na své tělo a jeho potřeby a připravuje ji tak na očekávaný porod. Nabízí zastavení a zrelaxování těla i mysli v náročném období těhotenství i setkání s dalšími těhotnými ženami.
Prostřednictvím ásan (jógových pozic) gravidjóga posiluje tělo, protahuje jednotlivé svalové skupiny a pomáhá tak ženě projít těhotenstvím v dobré kondici. Pomocí dechových technik gravidjóga učí, jak zvládat svůj dech a s jeho pomocí proplout příjemně celým porodem. Během relaxace probíhá napojení se na děťátko, tak se žena již během těhotenství učí komunikovat se svým miminkem.
Gravidjóga také pomáhá eliminovat případné těhotenské obtíže.

Lekce jsou vhodné pro ženy ve 2. a 3. trimestru (nízkorizikového) těhotenství.V prvním trimestru se začínat s jógou nedoporučuje, avšak pokud jste cvičila jógu pravidelně (několikrát týdně) již před otěhotněním, je možné s jógou pokračovat, pouze techniky přizpůsobit “jinému” stavu.
Ve všech třech trimestrech je samozřejmě důležité respektovat své vnitřní pocity a to, co nám říká naše tělo a miminko a brát ohledy na náš jiný stav, s přihlédnutím ke konkrétní fázi těhotenství a jejím specifikům. Pokud si nejste jistá, zda je pro vás gravidjóga vhodná, konzultujte svůj záměr cvičit jógu s vaším ošetřujícím lékařem.