Rezervace lekce

Lekce jsou momentálně pozastaveny, prosím, sledujte naše stránky, budeme vás informovat o znovuotevření.

Feldenkrais® je metoda vtěleného učení se skrze pohyb, uvědomování si toho, jak se pohybujeme a prohlubování kvality vnímání, které nás vede k setkání s vlastním potenciálem.

Lekce jsou laboratoří, ve které zkoumáme různé možnosti našeho pohybu a obohacujeme a zpřesňujeme sebe-obraz, podle kterého se sebou zacházíme jak v pohybu, tak v jakémkoli jednání zahrnujícím myšlení, cítění a vnímání. Překračujeme tak své stereotypy, zažité vzorce chování a reagování, a dovolujeme našemu nervovému systému jeho přirozenou práci na tom, jak být skutečně lidmi, tedy neustále se měnit a vyvíjet, učit se cítit se v životě dobře.

Vše se děje v pomalém tempu, tak, abychom měli dostatek času sledovat, co nás zajímá a jaký efekt na nás tato pozornost k sobě má. Vycházíme vstříc zvědavosti a překvapení, které nás oživují.

Pro koho Feldenkrais® je?

Pro lidi s bolestmi či omezením pohyblivosti, pro lidi ve stresu
Pro ty, kteří se zajímají o to, jak sobě lépe naslouchat a porozumět řeči těla
Pro ty, kdo chtějí posunout dále svou pohybovou praxi – jógy, sportu, tance..

Feldenkrais® vede ke

  • snížení bolestí a napětí (stresu)
  • a ke znovu-objevení pocitu lehkosti a snadnosti pohybu,
  • k budování důvěry ve své schopnosti se měnit a dále vyvíjet,
  • k lepší rovnováze, flexibilitě i síle.

LEKTORKA/ Petra Lancová, Feldenkrais® Practitioner (absolventka 4letého výcviku s mezinárodní akreditací)

Studovala fyzioterapii v Ostravě a Olomouci a Feldenkraisovu® metodu ve Vídni na Feldenkrais Institut Wien pod vedením Jeremy Krausse. Feldenkraisově® metodě se plně věnuje od ukončení studia v únoru 2015, vede pravidelné lekce (ATM®) a workshopy pro veřejnost, individuálně pracuje se “žáky” (kteří se učí sobě lépe rozumět) formou Funkční integrace (FI®) a na míru tvořených ATM® lekcí. Ve volném čase se věnuje současnému tanci, kontaktním improvizacím, zajímá se o hlubinnou psychologii, práci se sny a o psychologickou interpretaci pohádek.

V roce 2018 jsem absolvovala kurz NMA, Newborn Movement Assessment, u Michelle Turner, přední expertky na psychomotorický VÝVOJ DĚTÍ a ráda bych se tak dětem věnovala ve své praxi více, od miminek do asi dvou let věku. Jde o podporu pohybu v gravitaci, který se nejlépe děje v rotaci, ve které se přelévá voda, z jejíž velké části je tělo miminka tvořeno. Pomáhá tam, kde dítě stáčí hlavičku na stranu nebo se ve vývoji opožďuje ad. Je prevencí pozdějších obtíží s koordinací a držením těla. Pro více info mne prosím kontaktujte na e-mailu: feldenkrais.pel@gmail.com