Rezervace lekce

Lekce probíhají
Úterý 18:15 – 19:45

Cena lekce při koupi permanentky: 165,- Kč, jednorázová lekce 264,- Kč. 

Lekce Jin Jógy vede v Lanade certifikovaná lektorka a terapeutka Jana Košař

Jin jóga propojuje učení dvou rozdílných původů – tradiční indickou hatha jógu a jin-jang filosofii čínského taoismu. Každá ásana je odvozena z hatha jógy, ale postup setrvávání v jednotlivých pozicích delší dobu pochází z čínského taoismu.Jin jóga slouží jako protipól dnešnímu rychlému a stresujícímu způsobu života, který je zásadně jangový. Příliš jangových aktivit může způsobit nerovnováhu na fyzické, mentální i duševní úrovni. Jin jóga pomáhá vyvažovat jin a jang složku našich životů – složku uklidňující i stimulující.

Směřuje k protažení hlubších pojivových tkání – vazů, šlach a fascií (pojivových tkání obklopujících svaly). Je prováděna vsedě nebo vleže, zdánlivě pasivním způsobem – zemská přitažlivost pomáhá dosáhnout hlubšího protažení a současně umožňuje zůstat v pozici delší dobu. v jin józe nejde o kontrakce svalů vedoucí k jejich posílení ani o zvyšování srdeční frekvence a tím tělesné výdrže, nýbrž účelem je uvolnit se a vzdát se působením gravitace.

Jin jóga je přínosná pro každého. Pokud vás zajímá fyzické cvičení jógy, bude se vám líbit vyšší pružnost a péče o klouby. Pokud hledáte emocionální a duševní rovnováhu, techniky jin jógy zvyšují vaše uvědomění a pomáhají odstraňovat stres. Je účinná při špatném usínání, zlepšuje uvolnění při meditaci a relaxaci, protože dává příležitost ke zklidnění a dovoluje vychutnat si přítomný okamžik.